Trasa

Trasa?!  A weź i zaplanuj taką trasę!

Wiadomo, nie da się tego zrobić tak dokładnie. Zawsze trzeba z czegoś zrezygnować albo coś na szybko znaleźć – tak i my mieliśmy przed podróżą były plany ale się w fakcie pomieniały!

Tancerzom z europejskich miast bardzo spodobał się nasz pomysł i dostaliśmy liczne wiadomości i zaproszenia dzięki którym utwierdzili nas w przekonaniu, że siła Hip Hopu jest ogromna! Autostop jest jednak nieprzewidywalny i niekiedy nie wszystko szło po naszej myśli!

Poniżej przedstawiamy mapkę z przybliżoną trasą naszej wędrówki.

Pokonaliśmy około 8 tysięcy kilometrów autostopem, korzystając głownie z ciężarówek oraz busów, mniej samochodów osobowych, chociaż i takie niespodzianki się zdarzały!europa

Po udanej realizacji pierwszej części projektu – Europy, mieliśmy kolejny cel… Azja

W tą podróż wybrałem się już samotnie. Agata pozostała w domu. Z kilku powodów: uczelnia, mieszkanie, ale również zmęczenie (pomiędzy powrotem do Polski a wyjazdem do Rosji był tylko tydzień odpoczynku). Było to jednak w pełni świadome i przemyślane.

Dlaczego akurat Azja? Na koniec chcieliśmy skonfrontować dwie kultury – europejską i azjatycką. Chcemy zauważyć i poznać różnice, które niekiedy są kolosalne: w pojmowaniu tańca w Europie i w Azji.

azja

Niestety nawet google maps nie radzi sobie z blokadami Chińskimi i nie daje rady ustalić dokładnej trasy do Pekinu, dlatego posłużymy się mapką ręczną:)

Trasa blisko 12 tysięcy kilometrów, obejmująca Litwę, Łotwę, Rosję, Mongolię oraz Chiny.

Ze względu na krótkie okresy ważności wiz oraz główna ideę projektu, spotkania z tancerzami, priorytetem było dostanie się do jak największej liczby miast – trasę tą pokonałem zarówno autostopem jak i używając komunikacji publicznej 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s