10 powodów, by ruszyć w świat

Planujesz wyjazd? Daleki, bliski, samotny czy z kimś? Nie czekaj!

Jeszcze się wahasz? Oto kilka powodów dla których warto zacząć podróżować:

 

1. To jest łatwiejsze niż myślisz! Odsuń na bok wszystkie wymówki, typu, praca, brak czasu, brak pieniędzy, strach, że to nie dla Ciebie…Spakuj się i ruszaj przed siebie, a zobaczysz, że wszystkie te bariery staną się dla Ciebie naprawdę śmieszne i małe…

DSC01761

 

 

2. Podczas podróży odkryjesz siebie, poznasz swoje możliwości. Jadąc z kimś dodatkowo odkryjesz drugą osobę. Będziesz miał okazję zmierzyć się ze swoimi słabościami i je pokonać. Traktuj to jako sprawdzian własnych możliwości, jeżeli dasz radę to wiedz że nic Cię już nie powstrzyma przed niczym! Masz niepowtarzalną możliwość pokazać samemu sobie i innym na co Cie stać! Nie czekaj!

DSC01471

 

 

3. Marzenia! każdy z nas ma marzenia, są one niezmienne z roku na rok i prawdopodobnie przez kolejny rok zostaną one tylko marzeniami, jeżeli nie weźmiesz się za ich realizację! Spełniając swoje marzenia dajesz porządną dawkę energii i motywacji innym do podążania za szczęściem!

YC0A0938

 

 

4. Miejsca odwiedzane po drodze, niekiedy przypominają te z filmów, które do tej pory widzieliśmy jedynie na szklanym ekranie.

DSC02113

 

 

5. Ludzie, czasami oprócz drogi ważniejsi są spotkani na niej ludzie. Podczas podróży w najdalsze zakamarki, jak i te bliskie, mamy możliwość poznania nowych kultur, spotkania ludzi, którzy na zawsze mogą odmienić nasze życie, nawiązania  wieloletnich i inspirujących  przyjaźni. Uczymy się rozmawiać z ludźmi, uczymy się słuchać. Każdy człowiek, niesie ze sobą niesamowitą historię… Ty też możesz!  

DSC02818

 

 

6. Podróże dają Ci możliwość poznania nowych kultur, zasmakowania w niezwykłych potrawach, wzięcia udziału w wielu wspaniałych obrzędach i uroczystościach.  Nie doświadczysz tego w żaden inny sposób,  jak tylko być i przeżyć to na własnej skórze.

DSC03024

 

 

7. Podczas podróży wiele razy znajdziesz się w takich sytuacjach i miejscach, dzięki którym na zawsze zmieni się Twoja strefa komfortu. Zaczniesz doceniać dobro jakie masz każdego dnia: ciepły posiłek, ciepła woda, przytulne małe mieszkanie, niewielki ogród, ciepło i wsparcie bliskich. Jednym słowem prawdziwie zatęsknisz za Domem!

DSC02830

 

 

8. Podróż uczy cierpliwości, pozwala cieszyć się chwilą… Jest to czas, kiedy chociaż na moment możemy zapomnieć o tych wszystkich zabieganych ludziach, sami możemy na chwilę zwolnić, dostrzec te wszystkie rzeczy, które uciekają nam każdego dnia.

Jpeg

 

 

9. Po powrocie do domu,  zapewne zastaniesz pustkę w swoim portfelu. Ale nie, nic bardziej mylnego nie będziesz już uważał się za biednego! Będziesz bogatszy niż niejeden milioner… Bogatszy o kolorowe wspomnienia, chwile, smaki, doświadczenie oraz znajomości. Pieniądze zainwestowane w podróże są najlepiej wydanymi pieniędzmi w Twoim życiu. 

DSC02936

 

 

10. Ostatni powód możesz dopowiedzieć sobie sam! Odkryj w sobie  te pokłady energii i ruszaj! Świat czeka z otwartymi rękoma! Pamiętaj, podróże nie krzywdzą, podróże kształcą!

Jpeg

Jeżeli nie wiesz jak zabrać się do roboty i porządnie przygotować się do podróży, postaramy się Ci podpowiedzieć w kilku kwestiach.

Wszystkie nasze uwagi są oparte na własnym doświadczeniu, jednak sami jeszcze się uczymy podróżować, dlatego to tylko niewielka część informacji, które na pewno w jakimś stopniu Ci pomogą, jak i zachęcą do dalszych poszukiwań.

Czas start! Ruszamy!

Reklamy

9 thoughts on “10 powodów, by ruszyć w świat

  1. Tob pisze:

    „Pieniądze zainwestowane w podróże są najlepiej wydanymi pieniędzmi w Twoim życiu.” Co za fantastyczne zdanie. Nic dodać nic ująć!!! 🙂

  2. kogut13 pisze:

    Sam podróżuję i zgadzam się w 100 %. Wydaję pieniądze na wycieczki, ale to co zobaczyłem, nikt mi nie zabierze. Poznałem wspaniałych ludzi, z którymi do tej pory mam kontakt. Jest co wspominać 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s